Места массовых расстрелов и захоронений представителей национальных меньшинств

mistcia-masovikh-pohovanМісця масових розстрілів та поховань представників національних меншин під час Великої Вітчизняної війни в Миколаївській області. Довідкові матеріали /  під ред. Чебатарьова В.О., Пилипчука Т.О., Івашка О.М., Гольденберга М.Д. — Миколаїв : СПД Румянцева Г.В., 2012. — 32 с.

Места массовых расстрелов и захоронений представителей национальных меньшинств во время Великой Отечественной войны в Николаевской области. Справочные материалы

 

Аннотация:

Книга посвящена 65-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне.

Издание 2-е, дополненное.

 

ВСТУП

Будь-яка війна залишає після себе кривавий слід. Статистику ве­личезної кількості жертв бойових дій Великої Вітчизняної війни попо­внювали мирні жителі, загиблі під бомбардуванням і обстрілом, убиті, як заручники, постраждалі від хвороб і голоду Нацистська ідеологія вичленувала серед мирного населення окупованих країн категорію лю­дей, що визначаються нею, як «неповноцінні раси». До цієї категорії, в першу чергу, відносилися євреї та цигани.

Втілювали ідею «зачистки» захоплених територій від цих народів спеціальні військові підрозділи — айнзатцкоманди, які залучали до акцій знищення і місцеве населення. В страшному вогні геноциду, названого Голокостом, загинуло 6 мільйонів євреїв, виною яких була тільки приналеж­ність до цього народу. Людей знищували в концтаборах і гетто, в містеч­
ках і в містах. Чимало місць знищення є і в нашій Миколаївській області. Так село Богданівка Доманівського району стало місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними загинуло близько 55 тисяч осіб єврейської національності.

Місця цієї трагедії в нашій області відзначені пам’ятними знаками та пам’ятниками.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 05.07.2011 №3560, 27 січня в Україні щорічно відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. В обласному центрі та районах області покла­даються квіти до пам’ятних знаків жертвам Голокосту, в навчальних закладах, закладах культури проводяться відповідні заходи з нагоди
цієї сумної дати. Проведення їх демонструє прагнення України не лише зберегти світлу пам’ять жертв Голокосту, але й виховувати у громадян, в першу чергу — у підростаючого покоління, толерантне ставлення до представників різних національностей.

У рік 70-річчя пам’яті жертв Бабиного Яру громадськість Микола­ївської області вшанувала пам’ять загиблих на місцях чисельних роз­стрілів. У місті Миколаєві ця урочиста процедура пройшла біля нового пам’ятника, встановленого на тому місці, звідки євреїв везли на розстріл.

Ця книга повинна допомогти зберегти пам’ять про жахливі події Другої світової війни, місця, де покояться тисячі жертв нацизму. Ста­ти нагадуванням про загрозу, яку приховують у собі расові теорії, що поділяють людей за національною ознакою і виправдовують знищення цілих народів.

 

Примечание:

Электронная копия предоставлена с разрешения редакционного совета.

Авторы проекта выражают благодарность М.Д. Гольденбергу за поддержку в публикации цифрового варианта книги.

 

Скачать или просмотреть книгу:

http://yadi.sk/d/MEJFarSaDBHKP

Читать книгу онлайн

 

Комментарии запрещены.